Sosyal Projeler

"Sosyal Projeler"

Şölen, bu topraklardan kazandıklarını yine bu topraklara vermeyi öncelikleri arasında görmektedir. Gaziantep’ten doğan ve bugün neredeyse dünyanın her noktasında tüketicileri olan Şölen, çalışmalarının dışında sosyal bir vatandaş olarak görevlerini yerine getirmekte, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için elini taşın altına koymaktadır.

Şölen, eğitim, sağlık gibi toplumu ilgilendiren konularda çalışmalar yürütmektedir. Şölen’in en çok önem verdiği konulardan biri olan eğitim alanında gerçekleştirdiği projeler arasında Sivas ve Gaziantep’te yaptırdığı okullar yer almaktadır. Şölen ayrıca İstanbul’da yapımına destek olduğu sağlık ocağı ile faydalı bir yapı armağan etmenin gururunu yaşamaktadır.
Hem yüzünü geleceğe dönen hem de değerlerine sahip çıkan bir kurum kimliği taşıyan Şölen, 2015 yılında geliştirdiği bir proje ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren Çok Amaçlı Toplum Merkezleri (ÇATOM) ile işbirliğine gitti. Bu projeyle hem kadın istihdamını desteklemeyi hem de el işi geleneksel bayram ürünlerinin yeniden gündeme gelmesini hedefledi. Kadınların sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamak, kadın istihdamını, kadın girişimciliğini desteklemek üzere kadını güçlendirmek için sürdürülebilir projeler üzerinde çalışan ÇATOM’ların Mardin Şubesi’ndeki kadınlar el emeği göz nuruyla oyalı ürünler hazırladı. Bayramların unutulmaya yüz tutan geleneği olan mendille başlayan projeye 2016 yılında şeker kesesi, tepsi örtüsü gibi ürünler de eklendi. Projeye önümüzdeki yıllarda da daha fazla kadının dahil edilmesi amaçlanıyor.

Şölen ayrıca Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu (T-ONE) Derneği’nin Türkiye’nin kültürel mirasını korumak için gerçekleştirdiği Mozaik Yolu Projesi’nin ana sponsorluğunu üstleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyeleri’nin desteğiyle gerçekleştirilen projede Anadolu mozaiklerinin tüm dünyaya tanıtılması hedefleniyor. Çalışanlarıyla bir mozaik olan Şölen, proje sayesinde doğduğu, üretim yaptığı topraklar olan Gaziantep’in eşsiz lezzetlerini, kültürünü tüm dünyaya tanıtmayı amaçlıyor.

2016
MOZAİK YOLU